Úvod > > MŠ - Aktuality > Hasiči ve školce

Hasiči ve školce

Už i s těmi nejmenšími dětmi ve školce se věnujeme preventivně výchovné činnosti – prevenci patologických jevů, dopravní prevenci, prevenci požární ochrany, prevenci a ochraně zdraví.

Dnes, v rámci prevence požární ochrany, nás navštívili – lektoři – učitelé

Střední odborné školy požární ochrany a Vyšší odborné školy požární ochrany z Frýdku Místku.

Přijeli hasičským autem a svůj příjezd nám dali vědět krátkým spuštěním „výstražných světel i houkačky“.

Děti měly možnost si auto prohlédnout, vyzkoušet hasičskou uniformu i s dýchacím přístrojem. Vyzkoušely si, jak se sedí za volantem takového auta.

Obdivovali jsme, jak hasiči mají v autě vše řádně uložené na svém místě.

Hasiči trpělivě odpovídali na dětské všetečné a zvídavé dotazy.

Nejvíce však děti zaujala hasičská hadice – proudnice, kterou si mohly i vyzkoušet.

Tuto návštěvu dětem zprostředkoval pan Štefek, Toníkův tatínek, který byl jedním z lektorů. Jsme rádi, když se do vzdělávacího procesu svými nápady nebo návrhy zapojí i rodiče. Děkujeme.

Marcela Kudelová

Hasiči ve školce